Taco - Enchilada style

    Nå vet ikke jeg om det er "lov" å ha tacosmak på Enchiladas - men i gårsdagens middag ble det nå en gang slik! Dette er i hvertfall en sykt god måte å variere den vanlige tacoen med. Dette er rett og slett et must try!

    Mine enchiladas ble fylt med tacokjøttdeig blandet med mais, litt løk og medium tacosaus på toppen. Lefsene pakker man inn slik man pleier å ha lefsene til taco, har dem i en ildfast form og har over ønsket mengde med ost og gratinerer dem i ovnen. Her er det bare å være så kreativ man føler for, og fyll både utenpå og inni slik man enn måtte ønske. Det smaker uansett helt utrolig nok MYE bedre enn vanlig taco!!!

    Stekt i ovnen på 200 grader i ca. 10+ minutter.

    Det her smakte seriøst så utrolig godt!!! Anbefales på det sterkeste om du ikke har prøvd det. Det er selvfølgelig bare å være mer vågal enn hva jeg har vært, men en gang må bli den første, og da er det lov å ta det rolig på stuffingen!

    Dette er ikke akkurat hva jeg vil kalle hybelvenlig mat. Skal man ha taco med tortilla lefser og hele pakka, så bør man ha litt venner på besøk, eller instille seg på å spise den samme maten over 3-4 dager. Taco koster mye å lage til, og for første gang har jeg regnet ganske nøyaktig ut hva denne fredagsherligheten koster. (ikke at det egentlig bryr meg, for taco måååååååå man jo ha!!!)

    Pris; Dere skal rett og slett få regnestykket mitt som jeg skrev ned i notepad.

    Pris taco/enchiladas

    Lefser 6 stk Santa Maria - 4,92 per stk
    tacopulver 1 - 8,1 - på 6 lefser --> 1,35
    tacosaus 0,5 glass - 6,25 --> 1
    kjøttdeig - 16 kroner for 300 gram, 50 gram i hver lefse --> 2,7 per lefse
    mais 1/2 boks - 2,4 --> 0,4
    jarlsberg -
    250 gram i en pakke
    14 gram per skive
    brukte 8 skiver --> 14,5 --> 2,4

    Løk, tomat, salat, agurk.. div; 7 per pers

    -->

    For én lefse

    4,92 + 1,35 + 1 + 2,7 + 2,4 = 12,37 kroner for 1 lefse med fyll og ostegratinering. Salat kan man regne ca. 7 kroner per pers.

    Prisen blir hva du gjør det til! Jeg spiste 2 lefser --> 24,74 + 7, altså 31,7 kroner for hele min fredagsmiddag!

    KalorierJeg gjentar prosessen og kjører notatkopiering;

    2 lefser - 261
    2 skiver jarlsberg - 98
    100 gram kjøttdeig - 110
    40 gram avokado - 76

    Ca 550

    Med 2 ss rømme på salaten; 102 --> 650 kalorier

    Værsågod og takk for meg!

    Klem MatBit

4 tanker om mat!

Christin

24.apr.2010 kl.22:03

Yummi!!! :-D
Det så helt fantastisk ut. Her lukter det lasagne!! Det er deilig med helg :) Da er det lov til litt ekstra.
Har forresten konkurranse på bloggen (og hater å reklamere slik jeg gjør nå) og det hadde vært trivelig om du ville hive deg med! http://christinh.blogg.no/1271681405_vinn_pilatesdvd_fra_g.html

Lone

25.apr.2010 kl.15:33

NAM:D Jeg savner tacokrydder:( Fadern at det er laget av druesukker altså!!

Håper du har koset deg massemasse med kjæresten på besøk:)

Og at hodet er klart og redo for intense uker med pensumpugging. Geleen ble KJEMPEvellykket! Jeg spiste så mye ista at jeg ble kvalm:p Så det bør virkelig være et must å prøve. Billig også. Sjekket prisene og det koster 10 kr for en pose gelatin (blir en liter gele) og fun-safta er vel rundt 30 kr for en hel flaske. Så overkommelig på studentpæng:D

Håper du har en superduperflott søndag:D

€ Kropp og sinn €

25.apr.2010 kl.15:34

Oioioi! Det så bare utrolig herlig ut!!! Håper du har hatt det fint med kjærestemannen :)

kreativesmaker

25.apr.2010 kl.19:31

Wow! Nå skjønner jeg hvorfor alle blir sultne når de går inn på matbloggen min.,
for jeg ble kjempe sulten av å gå inn på din matblogg.
Dette skal jeg helt klart prøve ut! Namnam. :)

Skriv en ny kommentar

hits Blogglisten